TV Comedy Series And Cinema of Comedy - برای رضا عطاران عزیز – مهرداد نعیمی
سینمای كمدی و طنزهای تلویزیونی و مطبوعاتی

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:دوستان ما

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

:ابر برچسبها

:نظرسنجی

آماروبلاگ

این صفحه را به اشتراک بگذارید

چت روم

یکشنبه 7 شهریور 1389-09:27 ق.ظبرای رضا عطاران عزیز مهرداد نعیمی

نكاتی در رابطه با شكست سریالهای ماه رمضان امسال

 

مدیران صدا و سیما كه متوجه شده اند كه یكی دو سال اخیر كه امثال رضا عطاران نقشی در سریالهای ماه رمضان ندارند ، آمار بیننده های این سریالها به شدت فروكش كرده است ، كم كم متوجه می شوند كه چه اشتباهاتی را انجام داده اند . اشتباهاتی كه قطعا بی بازگشت است و همچنان هم ادامه دارد .

رضا عطاران سه سریال محبوب خانه بدوش و متهم گریخت و بزنگاه را برای ماه های رمضان سالهای پیش ساخته بود و به جرات می توان گفت كه پر بیننده ترین سریالهای تاریخ ماه های رمضان بوده اند . این سریالها در كنار سریالهای دیگری همچون رانت خوار كوچك ، گمگشته ، پشت كنكوری ها ، اگه بابام زنده بود ، ماه عسل و .... رنگ و بوی دیگری به روزهای ماه رمضان داده بودند و باعث شده بودند كه خیلی از مردمی كه به تلویزیون بی علاقه هستند هم در این روزها پای این سریالها بنشینند و این در حالی بود كه تلویزیون در نظرسنجی های دروغینی كه ارائه می داد ادعا می كرد كه سریال بزنگاه كمترین تماشاچی را داشته و در رده بندی مقبولیت مردمی ، مكان چهارم را در بین چهار سریال دارد . خبری كه همان روز هم هیچ كس باور نكرد و همه به تمسخر گرفتند .

بزنگاه كه به نظر من بهترین سریال طنزی است كه تابحال در ماه رمضان پخش شده است ، بی دلیل بهانه ای شد تا از ورود افرادی چون رضا عطاران به تلویزیون جلوگیری شود و حالا پس از گذشت 2 سال ، نشانه های شكست این افكار هویدا شده است . بسیاری از افرادی كه انواع و اقسام سریالهای ضعیف تلویزیون را در این سالها دنبال می كردند ، امسال كاری با این سریالهایی كه پخش می شوند ، ندارند . این اتفاق جالب و عجیبی است كه دلایل فراوانی دارد . بعنوان مثال ، وقتی كه جمعیت فراوانی تلویزیون را بطور كامل رها می كنند ، بقیه هم كم كم دچار تردید شده و سعی می كنند خود را با دیگران هماهنگ كنند . بخصوص كه اكثریت جمعیت دسته اول را تحصیل كردگان و نخبگان تشكیل می دهند .

مورد دیگر غصه دار و دراماتیك بودن تمام سریالهای امسال و پارسال است . نمی دانم كدام یك از ندیران محترم تلویزیون تشخیص داده اند كه مردم به سریالهای پر از غم و مشكل و گریه و آه و زاری نیازمندند و باید از طنز پردازی در ماه رمضان جلوگیری شود ؟

یكی دیگر از دلایل شكست این سریالها این است كه این روزها برنامه های ماهواره ها گوی رقابت را بطور كامل از تلویزیون ربوده اند و مدیران تلویزیون نیز با این مدیریتی كه دارند به آنها كمك می كنند تا تماشاگران تلویزیون كمتر و كمتر و كمتر و كمترترترتر شود .

و اینجاست كه شنیدن خبر عدم پخش قهوه تلخ از تلویزیون واقعا خنده دار است . قطعا خود مدیران هم می دانند كه تنها كسانی كه می توانند مردم را به تلویزیون جذب كنند ، امثال مهران مدیری و رضا عطاران هستند .

به هر حال ، جدیدا معاونت صدا و سیما ادعا نموده اند كه آنها مشكلی با كار رضا عطاران در تلویزیون ندارند و حالا این رضا عطاران است كه هیچ طرحی به شبكه نمی برد و جتی حاضر نشده است كه تله فیلم بسازد .

من به آقای عطاران كاملا حق می دهم و تا حدی خوشحال هستم كه از خودشان مقاومت نشان می دهند .

در ضمن ، خوشبختانه این روزها عطاران در سینما طرفداران زیادی دارد و اصلا وقت خالی ندارد و واقعا چه نیاز است كه وارد موضوع ساخت سریال شده و با هزاران گره و قانون و قاعده و دشواری درگیر شود ؟

آقای رضا عطاران ، به همین روند خود ادامه دهید و بگذارید تا بعدها در یك فرصت كاملا مناسب به تلویزیون برگردید و شاهكار دیگری همچون بزنگاه بسازید . همچنین امروز با خبر شدم كه بازیگر اصلی فیلم بعدی كمال تبریزی كه « خیابانهای آرام » نام دارد ، رضا عطاران است و این ایجاد یك امیدواری برای دیدن فیلم خوب دیگری از كمال تبریزی می دهد كه فیلمهای خوبی همچون مارمولك ؛ لیلی با من است و فرش باد را در كارنامه دارد .

ما سعی كردیم در این نوشته كاملا بی سر و ته و شاید نا مفهوم ، از طرف طرفای طرفداران رضا جان از او بخواهیم كه آنقدر به تلویزیون برنگردد تا آنها قبول كنند كه كاملا دروغین بزنگاه را چهارمین فیلم از نظر مقبولیت  مردم كرده بودند . به امید روزی كه همه هنرمندان خوب كشورمان با ذهنی آسوده و با دغدغه های بسیار كم در تلویزیون برنامه بسازند .     

 
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic