TV Comedy Series And Cinema of Comedy - تذکره ی پیر ما سروش صحت- نسیم عرب امیری
سینمای كمدی و طنزهای تلویزیونی و مطبوعاتی

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:دوستان ما

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

:ابر برچسبها

:نظرسنجی

آماروبلاگ

این صفحه را به اشتراک بگذارید

چت روم

جمعه 28 مرداد 1390-03:20 ب.ظتذکره ی پیر ما سروش صحت- نسیم عرب امیری

آن زاده ی اصفهان، آن اصفهانی شیرین زبان، آن هنرپیشه ی طناز، آن کمدین یکه تاز، آن نویسنده ی خوش فکر، آن صاحب سوژه های بکر، آن بُرنده ی سر با پنبه، آن طنزپرداز با جنبه، آن با محبت، مولانا سروش صحت، روحیه ای حساس داشت و حرکات و چهره ای خاص داشت.
نقل است که چون از مادر بزاد مو های بلند داشتی پس پیشگویی چون پیر ما را در گهواره اینچنین بدید گفت:«فتبارک الله احسن الخالقین که این طفل هنرمند زاده است»گفتند:«ای پیشگو!هنرمند زاده که باشد؟!»
گفت:«آنکه چون از مادر زاده شود موهای بلند داشته باشد و قیافه ای که چون در شارع روئیت شودجملگی خلایق او را با انگشت نشان دهند!»پس چون به روزگار جوانی رسید به مخالفت با آن پیش گو به اونیورسیته آزاد پا گذاشت و و درس آلودگی شیمیایی دریا بخواند و لیک چون جملگی خلایق را از تقدیر گریزی نیست در سنه ی1377 در رکاب مولانا مهران مدیری-کثر الله نمکه-پا به تلوزیون گذاشت و دیگر بر نداشت.
گویند که روز و شب در فرهنگسرای هنر بودی و همواره یک دست به زیر چانه داشتی و احوال مردمان نظاره کردی و با دستی دیگر فیلم نامه نوشتی و کتاب خواندی و امضا دادی و از جاذبه های توریستی فرهنگسرای هنر هم او را نام برده اند.
نقل است که چون خواست فوت کند عزرائیل بر او ظاهر شد ،پیر ما سروش صحت به او بگفت:«یا عزرائیل! قرن ها طول کشد تا همچو من فیلم نامه نویسی در سینمای کمدی ظاهر شود پس تو را به جان سینمای کمدی از جان من بگذر»پس عزرائیل را پوزخندی بزد و در حال از جان او بگذشت-حفظه الله-

 


تاریخ آخرین ویرایش:جمعه 28 مرداد 1390 03:35 ب.ظ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات