TV Comedy Series And Cinema of Comedy - کی گفته دل از تو شکایت داره – نوشته مهرداد نعیمی
سینمای كمدی و طنزهای تلویزیونی و مطبوعاتی

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:دوستان ما

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

:ابر برچسبها

:نظرسنجی

آماروبلاگ

این صفحه را به اشتراک بگذارید

چت روم

سه شنبه 26 مهر 1390-11:15 ق.ظکی گفته دل از تو شکایت داره نوشته مهرداد نعیمی

 

1 .

تال مو یار عزیزم مویتم هشت بهشت

غیر یارم که جهویه، دیگه هر چی که هس زشت

چه مگت های نگار های نگار های نگار

تن و جونم به فدایت که تویی پاک سرشت

دیدن یه دوست قدیمی همیشه پر از جذابیته، ولی من با کمال میل حاضرم قید این موهبت رو بزنم، اولین باری که به شکلی خانمان سوز، یکی از دوستان دوره دبستانم رو دیدم، مقدار انبوهی ضرر کردم فقط برای اینکه نمی دونستم این رفیق عزیز، در حال حاضر، جزء عزیزان انگل جامعه تشریف دارند. تو این مدت انواع و اقسام این دیدارها بود تا اینکه دو شب پیش، یکی دیگه از این شاخ شمشادها رو سوار بر موتور در حالی دیدم که مادر محترمشون هم تلاش می کردند سوار ترک موتور بشن، بناچار رفتم جلو و احوالپرسی کردم. پیرزن انگاری منو نشناخت، گفتم یادتونه حاج خانوم، زیاد می دیدیدن منو، شما یه جمله گفتید که هنوزم به درد من می خوره، گفتید آقا مهرداد، شما از اون دسته آدما هستید که در نگاه اول هیچ جذابیتی ندارید و نچسب هستید، حتی ممکنه طرف ازت بدش بیاد و در حد دربی ال کلاسیکو، حالش ازت بهم بخوره، اما با گذشت زمان ممکنه بهت علاقمند هم بشه، یادتونه؟ پیرزن هم سری تکون داد. گفتم یادتونه یه بار منو از طرف مادرم کتک زدید، بزنم به تخته تکون نخوردید، همون جوری موندید، اصلا پیر نشدید، خلاصه، داشتم از این حرفا می زدم که یهو پسره شاکی شد و از موتور پیاده شد و دو تا سیلی خوابوند زیر گوشم و یقه مو گرفت و آروم گفت:« ازگل خان، این مادر منه؟ حالا منو دست می اندازی؟ ابله خان، این پیرزنه به من شبی بیست هزار می ده تا باهاش روابط عاطفی صمیمانه برقرار کنم، از قیافه اش تابلوئه که چی کاره اس، با مادر من اشتباه گرفتیش؟»

خلاص .....  

2 .

کی گفته دل از تو شکایت داره

یا گله های بی نهایت داره

باور نکن هر چی می گن دروغه

چشمهای تو خیلی حکایت داره

نمی گم ضرب المثل خوب وجود نداره، اما اکثر ضرب المثل ها در حدی نیستن که تا این حد تحویلشون بگیریم. مثلا کی می گه، عاقل گوشت می خوره، بی عقل بادمجان؟ خاک بر سر سازنده این ضرب المثل کنن. یا کی گفته جوجه رو آخر پاییز می شمرن؟ بنده اخیرا متوجه شدم که اصولا جوجه رو هر روز می شمرن، جدیدا هم با رشد صاعقه ای قیمت تخم مرغ، جوجه ها و تخم مرغ ها ساعتی شمرده می شه، جالبه که قبلا هم آخر پاییز شمرده نمی شده، اصلا در طول تاریخ، هیچ دوره ای نبوده که جوجه آخر پاییز شمره بشه.

یا آیا این ضرب المثل ها با هم تناقض ندارند: دندون اسب پیشکشی رو نمی شمرند، پول رو از زمین هم پیدا کردی بشمر!

یا این دو تا: دوری و دوستی، هر آنکه از دیده رود از دل رود.

یا کی گفته هر چیزی ارزش یک بار امتحان کردن رو داره؟ اگر واقعا به این جمله اعتقاد دارید ممکنه بلا ملاهای وحشتناکی سرتون بیادا!

یا اصلا چه معنی داره که گر صبر کنی، ز غوره حلوا سازی؟ این حرفها مال قدیم بود، الان اگه هزار سال هم برای **** صبر کنی، ***** هم بهت نمی دن!!!

یا مثلا این قدر گفتن چوب معلم گله، هر کی نخوره خله، که کار به جایی رسید که معلم ها لطف کرده و به خودشون حق می دن که بصورت کاملا فیزیکال، چوب در آستین شاگردها کنن و یا **** رو استادش کنن.

یا آیا واقعا بچه بادومه و نوه مغز بادومه؟ لطفا با آنالیزی دقیق این جمله جفنگ رو اثبات کنید(1.5 نمره)

ماهی رو هر وقت از آب بگیری ممکنه تازه باشه، اما این دلیل نمی شه یه پیرزن هشتاد ساله بره کنکور پزشکی شرکت کنه، آخه فرضا که تو کنکور هم قبول شدی، جای تشویق بسیار داره اما واقعا قراره چه غلطی بکنی باهاش؟ ( از این مثالها زیاد هست)

همون نوش داروی پس از مرگ سهراب هم مثال خوبیه، آیا همچنان تازه بود؟ آیا فایده ای داشت ؟ (هر چیزی باید به موقع انجام بشه، نه دیرتر و نه زودتر. )    یکی از ضرب المثلهای فوق العاده مزخرف، خواستن توانستن استه، یا کار نشد نداره! تا حالا شما کدوم چیز عجیب و غریب رو خواستید و بهش رسیدید، مردم چیزهای خیلی ساده می خوان و خبری نیست، چه برسه به اینکه، مثلا عمه بنده بخوان صاحب یه فضاپیما بشن یا ابوی محترمم بخوان  3000 میلیارد تومان پول رو یه جا ببینن. کار نشدنیه،

یا اون مال قدیما بود که قد شتر نشسته از خر ایستاده بلندتر بود، الان خرها پیشرفت خوبی کردن و به درجات متعالی و بلندی رسیدن و گاهی از زرافه هم قد بلندتر هستن.   

یا اگه قبول کنیم که فرزند یکی یه دونه، یا خله یا دیوونه، پس بلانسبت آقای **** و یا خانم **** هم دیوونه هستند دیگه، چینی ها هم که دیگه کلهم همه دیوونه تشریف دارن!!

یا در حال حاضر دیگه این جوری نیست که مال بد بیخ ریش صاحابش باشه، امروز آدما با هر ترفندی که شده اون مال بد رو می اندازن به یک آدم احمق و ساده و یا یه آدم پدرسوخته دیگه، این قدر موردهای عملی در اطرافم وجود داره که نیازی به توضیح بیشتر نمی بینم.

زنی که جهاز نداره، اینهمه ناز نداره! یعنی فقط پول و بقیه موارد کشک، خیلی هم ممنون.

کدوم ابلهی گفته عقد پسرعمو و دختر عمو در آسمان بسته شده، آخه آدم نفهم بی شخصیت این شر و ورهارو از کجات در آوردی؟، اصلا آدم بی ادبیات مگه تو آسمون دکان محبت و مودت وجود داره که عقدشون رو اونجا بستن؟ استغفراللله.

الان دیگه اینجورا نیست که صداش صبح دربیاد، گاهی همون لحظه درمیاد، گاهی تا ابد هم صدایی در نمیاد.

یا حدس بزنید آیا اون آدم الاغی که گفته"دختر همسایه هر چی چل تر، برای ما بهتر" چه هدفی داشته؟ چه برنامه ای برای اون دختر همسایه طفلکی ترتیب داده بوده ؟  یا واقعا عجله کار شیطونه؟ شیطون هیچ وقت کارهاشو عجله ای انجام نمی ده، همیشه هم ریلاکس و آرومه.

چند تا ضرب المثل هم هست که به حدی مزخرفه که توی دسته بدون شرح قرار می گیرن :

هیچ دوئی نیست که سه نشه؛ از دبه کسی ضرر ندیده؛ امان از دوغ لیلی، آبش کم بود ماستش خیلی، جواب ابلهان خاموشیست،

اما همون طور که گفتم، ضرب المثل خوب هم وجود داره که چندتایی بعنوان نمونه ذکر می شه که امیدوارم براتون مفید باشه :

آدم بد حساب دو بار می ده، اون ممه رو لولو برد، دود از کونده بلند می شه، اکبر ندهد، خدای اکبر می دهد، اگر خدا بخواهد، نر هم می دهد، این حرفها برای فاطی تنبون نمی شه، آخر کار منشی کاه کشی است، کدخدا رو ببین و ده رو بچاپ، بده بمیر و بده، برو کشکتو بساب، سوراخ دعا رو گم کرده، این همه خر هست و ما پیاده می ریم.

3 .

دل فراری نهد از تو بی تو زنده ای
اشتباه بود اشتباه
لاشه زن  مسافر حاشیه جاده ای
اشتباه بود اشتباه

تا قبل از اینکه به چشمم ببینم، فکر می کردم فقط یه جوکه، تا اینکه با مردی روبرو شدم که با آرامش تمام، مشغول طرح ریزی یک قتل هوشمندانه و بدون نقص برای کشتن همسرش بود. گویا همسر ایشون حدود 1000 سکه مهریه داشتند و این موضوع باعث شده بود تا این آقا، روابط گرمی با خانم برقرار کنه تا در صورت موفقیت در قتل احتمالی، کاملا غیر عمد به نظر بیاد. البته کاش شعار دیه ارزون تر از مهریه اس، تنها اتفاقی بود که در این ارتباط می دیدیم. یه آقای دیگه رو می شناسم که قانونی پیدا کرده که بهش اجازه می ده که در صورت از بین رفتن قیافه ظاهری همسرش، دیه خیلی کمتری بپردازه، ایشون هم به این فکر افتاده تا دو نفر رو اجیر کنه تا روی صورت همسرش اسید بپاشن. موارد وحشتناک دیگه ای هم هست که گفتنش جایز نیست و اگه احیانا در حال ازدواج هستید، پیشنهاد می کنم خودتون تحقیق کنید. یه سر هم حتما به دفترخانه های طلاق بزنید و ببینید که زن و مردهایی که همین چند وقت پیش با کلی عشق و علاقه ازدواج کرده اند، چه جوری از خجالت هم در میان و چه تصاویر زشت و کریهی از هم می سازن، جوری که آدم به این فکر می افته که آخه زن حسابی، اگه این مرد تا این حد دیوسیرت هست، چرا باهاش ازدواج کردی و چرا به زندگی ادامه دادی و از همه بدتر اینکه چرا ازش یک یا چند توله پس انداختی؟ 

 

موخره 1 : تقدیم به مسعود مرعشی که گفت: من از خود الاغت، بیشتر نگران زندگیت هستم!!

موخره 2: شعرها به طور عمد جابجا شده است.
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات