TV Comedy Series And Cinema of Comedy - سینمای پر مخاطب نوشته مهرداد نعیمی
سینمای كمدی و طنزهای تلویزیونی و مطبوعاتی

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:دوستان ما

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

:ابر برچسبها

:نظرسنجی

آماروبلاگ

این صفحه را به اشتراک بگذارید

چت روم

سه شنبه 6 تیر 1391-09:05 ب.ظسینمای پر مخاطب

مهرداد نعیمی

سرانه حضور در سینما به ازای هر ایرانی، 15 دقیقه در سال است، یعنی حتی آن ایرانی مادر مرده که در دورترین نقاط کشور چوپانی می کند نیز، با هر زحمتی که باشد، یک بار در سال خودش را به سینمایی رسانده و  15 دقیقه در آن می ماند تا نشان دهد هنوز حامی آرمانهای سینمای ایران است، اما به راستی چه عاملی باعث این موفقیت شده که ایرانیان حمایت از  سینما را وظیفه میهنی خود بدانند؟

نظر یک تماشاچی عصبی: چون کی ایرانیها دوشواری نمی دانند چیه، اصلا هیچ بشر در راه فیلمسازی اونا دوشواری ایجاد نمی کنه و واسه همینه که همیشه درجه یک هستن.  اصلا کسی هست فیلم ایرانی نخواد؟ اونو به من نشان بده، اصلا شما کییی سوال می کنیی؟ شهرداری ای؟

نظر یک تماشاچی جوگیر: چیزی که عیانه ایران تو جهان اول میشه، هالیوود هم این تماشاگرو نداره، بارسلون هم نداره، ایرانه یکیه، ایران بعد از منچستر قوی ترینه، طرفدارای سینمای ایران بالای صد در صده، اصلا چرا وقتی بهداد حرف از اسکار می زد، فراستزده می خند؟ سینمای ما خیلی آقاهه، خیلی گلهای گله، ایشالا سینمای ایران اول می شه، باشه؟

نظر یک مدیر : واسه اینکه ما برای شعور مخاطب احترام قائلیم، بحمدالله تا حالا نگذاشتیم هر فیلمی پاش به سینما برسه، اول پروانه ساخت می دیم، بعد پروانه نمایش،  بعد هم اگر دیدیم یحتمل مخاطبان دوستش نداشته باشند، اکرانش نمی کنیم، چرا که نه؟

نظر یک خیابانی : صحبت از سینمای ایرانه، یعنی فیلمایی که داخل ایران ساخته می شن، البته اون وری ها هم ایرانین، هیچ فرقی نمی کنه، مهم نام بلند آوازه ایران و ایرانیه، جایزه فرهادی برای ما فرقی با جایزه آغداشلو نداره، البته حالا با اسکار فرهادی، قدرت فیلمسازی صلح میرزایی هم بالا میره،  قدرت فیلمسازی رو میشه از توی چشمهای کارگردانا دید، فرهادی خیلی بهتر از حاتمی کیائه؛ ولی انصافاً حاتمی کیا هم چیزی از فرهادی کمتر نداره.

نظر کوروش سابقا کبیر: من پیش بینی می کنم ایران در مقوله سینما جایگاهی ایمپورتانت داشته باشد، مردمانی از سرزمین بالیوود این قدرت را خواهند یافت که به هندی ها، رویا و آرزو و بالطبع امید بفروشند و طبیعتا سرزمین من که محدودیتها و سانسورهای رایج در سرزمین گاندی (بعدها کبیر) را هم ندارد، در این زمینه خواهد توانست به طرز خفنی بترکاند"

نظر یه بابایی که زنش ولش کرده رفته: چون توی سینما زن بی حجاب نداریم. مرد بی غیرت نداریم. نوار مبتذل نداریم. صور قبیحه نداریم. حشیش، قرص، تریاك، ذغال خوب و رفیق ناباب نداریم. رقص، آواز، خوشی، خنده، بشكن و بالابنداز نداریم، هیچ چیز ممنوعه كلاً نداریم، نداریم. سینماس، آره ولی خونه سینما هم نداریم.


نظر یک مجری : شما نگاه کنید از بچه های یک ساله که در سینما با ونگ زدن حضورشون رو اعلام می کنن بگیرید تا مجانین که کپه کپه به سینما میان عاشقن، این مردم عاشقن، ما مدیون این مردم هستیم، چقدر خوبن، چقدر نازن، آی لاو یو مردم.

نظر یک خلافکار زندانی: شاید درهای زندون به روی ما بسته شده باشه، اما عشق به سینما هنوز وجود داره، سینما که فقط متعلق به آدمای خوب نیست، سینما مال آدمهای خلافکار هم هست، فی الواقع سینمای ایران اِند لطافت، اِند مرام، اِند معرفت، اِند بی خیال شدن، اِند چشم پوشی و اِند رفاقت است.

نظر یک منتقد:  ایرانیها شیفته سینمایشان هستند، اینرا می شود از همه جایشان دید، مثلا اینکه برایشان خیلی مهم است که کدام بازیگرها هنوز مجرد هستند، کدام بازیگرها از هم طلاق گرفته اند، کدام ها با هم زیرآبی می روند، کدام ها با هم روی آب هستند، کدام ها با هم پارتی می روند، ویدیوهای شخصی کدام سینماگر لو رفته است، حتی بچه های محترم از مدرسه فرار می کنند تا در این امر خیر حضور داشته باشند، حتی یه ایرانی نیست که ندونه روز ملی سینما چه روزیه.  

نظر یک آدم مطلع : ما این قدر حواسمون جمعه که بلیط بعضی از فیلمهای فاخر را مجانی به همه هدیه می دهیم، سایر فیلمهای نافاخر را هم سیا و موساد حمایت می کنند تا مبادا کم فروش شوند، اصلا فیلم شکست خورده نداریم چون همه فیلمها در همین دو دسته خلاصه  میشن.

نظر یک روستایی با نمک: واسه اینکه ما خروجی ها داریم و واسه اینکه ما کشته مرده یه لبخند هستیم.

نظر یک ایرانی معلق بین سنت و مدرنیته: ایرانیها خیلی کارشان درست است، ایرانیها از سینمایشان رویا می گیرند و به همین دلیل است که اکثرشان شب جمعه به سینما می روند.

نظر یک قاچاقچی محترم سی دی: ما واسه این سینما زحمت کشیدیم، خاک خوردیم، ما کمک می کنیم تا فیلم در سبد خرید همه ایرانیا باشه، اما این سینما به ما وفا نکرده.

نظر یک معترض : اگه سینما نبود من یادم می رفت در ایران زن هم داریم، من سینما می رم چون هنوز سینما رو تفکیک جنسی نکردن.

نظر یک دهه چهلی: خودم تو ماهواره همسایه مون دیدم که خارجکیا از سینماشون استفاده های حداکثری می برن، فقط سینمای ماست که واقعا خانوادگیه، واقعا کیه که اونو به این ترجیح بده ؟

نظر یه دهه هفتادی: من عاشق سینمای ایرانم، وای براد پیت، بن افلک، دکاپریو، جورج کلونی، مت دیمون، اشتون کوچر، جانی دپ، انریکو، شاهرخ خان، اینا همگی عشقهای زندگی منن،

نظر یک سرباز : چه هوای سرد، چه هوای گرم، چه تو بارون چه تو آفتاب، هیچ جا مثل سالن سینما واسه چرت زدن حال نمی ده، به جان جناب سروان قسم

نظر یک بازیگر نقشهای فرعی : آخ می جانه ی سینموی مو فاسد گسترهی، جونتو بذاری توی سینمو زحمت بکشی، سینموی ما چل چرانه، شیرینی خورانه، می چینی سینما، می چینی تئاترا، چندی بازم میگه تبو تی چش وردا بیا

نظر یک فمینیست: سینمای ایران واقعیت رو می گه، من یه بار بیهوش شدم اما آقامون دایورت کرد به بقیه و دست به ما نزد و براش اهمیتی نداشت، تو سینما هم همین رو می بینیم. وقتی زنی غش می کنه، شوهرش دست بهش نمی زنه تا اورژانس بیاد.

نظر جام ملتهای اروپا: من و رفیقم جام جهانی هیچ وقت حریف سینمای ایران نشدیم، ایرانیا حاضر نیستن جذابیت های فراوان سینماشون رو ول کنن و بازی های فوتبال رو تماشا کنند، گاهی وقتها به ایرانیها حسودیم می شود. 

نظر یک لات جنوب شهری: من بودم، حاجی نصرت، رضا پونصد، علی فرصت، آره و اینا خیلی بودیم، کریم آقامونم بود. تو یه سکانس بزن بزن،تو نمیری، به موت قسم اصلا ما تو نخ سینما نبودیم، آقامون فردین نقش روبرو بود، این جیب نه، اون جیب نه، تو جیب ساعتی، ضامندار اومد بیرون. خواستم بزنم فردین یه دونه زد بهم، افتادم تو جوب. یکی گذاشت تو گوشم. گفتم نامردا. دومی رو از اولیش قایمتر زد. حالا ما به همه گفتیم زدیم. شومام بگین زده. آره! خوبیت نداره؛  

نظر یک بقال : فیلم ایرانی از نان شب هم واجب تره داداش، وردار ببر، آقا دو تا هم فیلم ببر، زندگی که فقط عدس و لوبیا نیست، زندگی که فقط گوجه و خیار نیست، آقا تو این سی دی الناز بازی کرده، وردار برو حالشو ببر.

منبع : ماهنامه خط خطی - شماره 13
تاریخ آخرین ویرایش:- -
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic