TV Comedy Series And Cinema of Comedy - مطالب مرداد 1389
سینمای كمدی و طنزهای تلویزیونی و مطبوعاتی

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:دوستان ما

:پیوندهای روزانه

:نویسندگان

:آخرین پستها

:ابر برچسبها

:نظرسنجی

آماروبلاگ

این صفحه را به اشتراک بگذارید

چت روم

یکشنبه 31 مرداد 1389-11:21 ب.ظذكر شیخ « کیوان قدیمی » - حفظه اللّه / تذکره المقامات

نوشته مهرداد نعیمی

 

 

آن شیفته موسیقی پینک فلوید و هوی متال

آن دارنده در روز ، شمار زیادی میس کال

آن متخصص در زمینه طراحی سوله 

دارنده همیشگی لپ تاپ در کوله

آن از تهران تا مهران به دنبال کار

دستوردهنده نامبر وان به الهام کشتکار

آن آزمایش کننده میراگر روی مهاربند

به سیگار و ماشین و ریاست علاقمند

آن نگهدارنده بی دلیل ساعدیان

آن شكه كننده تاریخی نظیریان

آن دارنده موی دراز در جوانی

هلاك داشتن سرتیفیكیت های جهانی

آن واله دارنده تکیه کلام از امروز

آن عاشق تخته نرد و پوکر و دوز

آن ساکن منطقه سعادت آباد

 منبع منتشره احتمالی داد و فریاد

آن مسئول توزیع نقشه در کانون

  گاهی پی آموزش گاهی پی نون

آن حساس در رابطه با آبرو

آن علاقمند سبك محسن نامجو     

آن دارای دو سه تا حساب در بانك

 آن در دعوا و ناراحتی همسان تانک

آن مهندس پروژه ایتوک

آن مخالف آدمهای کله پوک

آن علاقمند به شهرهای رنگی

آن شیفته سخنرانی های جنگی

آن مظهر اثبات کننده دوستی و دوری 

اخراج کننده مژده جعفری آنهم به زوری

آن گاهی دشمن خونی ، گاهی دوست و صمیمی ، جناب آقای مهندس کیوان قدیمی

دوست و شریک و همکار هومن کریمی ، صاحبکار شاهین و طهماسب و مانی و نعیمی - دامت افاضاته

 

از رجال بنام بود و از كرامات او، این كه گفته بود، گر شارون استون اندر غریزه اصلی  100 هم باشد همی بینمش و اصحاب را وصیت كردى به خوردن اتوکد و گفتى: «خوش چیزى است اتوکد كه خواص بسیار دارد

و آن روز كه هیچ کار اتوکد نداشتى، از دیگران قرض كردى و خوردى و هم از این جهت، او را «مولانا شیخ الرئیس اتوکد وار» گفتندى!

از خصایص وى، آن بود كه گویند: « اخراج همی کردی و باز استخدام !»
استخدام آوازه افكند و از  اخراج بدنام شد


 گویند: اصحاب از او پرسیدند كه: «چرا با هر کس که به بازدهی برسد روابط بر هم زنی ؟» گفت: «نتوانم دید كه کار آموزه اى، خداى بگذارد و با خلق پردازد. پس چون حمد خداى به پایان آرد و خواهد كه از مردمان سخن گوید، فعالیتش قطع كنم تا در معصیتى نیفتد


یکبار در محضر دوستان او را گفتند كه: «پول بهتر است یا ثروت؟» گفت: « یاسر ترکی.»

 نقل است كه همسرى فاضله داشت و گاهی خرجی خانه با او بود. شیخ ما - حفظه الله با همسر  گفت  كه: «اگر چهار تا چون تو داشتیم، هیچ غم نداشتیم!» گویند که خود از این گفته بسیار برنجید، لیكن دانست كه  گفته شیخ ما -كثرالله امثاله بى حكمتى نیست.

روزى پرسیدندش كه در فیلم بازی می کنی ؟  . گفتند: «اگر دوربین را بردارید و یک خانم همچین خوشگل فراهم آرید و خود نیز اتاق را ترک کنید مایلم  » - الهی فداش

نقل است كه روزی در جمع مریدان مریدی شیخ کیوان را بپرسید: یا کیوان ! پس چگونه به ترکیه برفتی؟! پس کیوان دستی به ریش نداشته اش بكشیدی و بگفتی: با هواپیما!

نقل است كه همه مریدان بلند بگشتندی و دست همی بزدندی و توأمان بخواندندی: ایول ایول است ایول... کیوان تاج سر است ایول...!

 نقل است كه چندین سال تمام سلوك كرد تا به ترکیه شد. پس چون شیخ الهی فداش-! به ترکیه وارد همی شد دهانش بسته بشد از این همه پیشرفت و ترقی و تكامل. گویند  كه شیخ از کنسرت آرش نیز بازدید نموده بود .

نقل است که در کانون مهندسان  او را حرمت می داشتند، از آن که چون ایشان ، به هیچ صراطی مستقیم نبود !

داستان اخراج کردن های پیاپی او در میان رعیت ، سینه به سینه بازگو می شد و با این وجود کس نمی دانست که او عاشق جک در سریال 24 بود و دارنده نظرات سیاسی روشن و متعالی بودندی و مدرسی روان و شاد و راحت بودی و طراح سوال های سخت در جلسه امتحان بودندی و برادرش نقشه کشی سوپر پروفشنال بودی و نام همسرش چیزی شبیه زمانه بودی و  گهگداری علاقمند به رشته ادبیات همی بود  و  هم دفتر سابق مهدی واعظی بودندی و  از لحاظ جنسی همچنان پاک بودندی و به دنبال جایگاه علمی بالاتر بودندی و  علاقمند به استفاده از لغات فرنگی در مکالمات همی بودی و طرفدار بی آتشه پرسپولیس بودی و تنها حریف شونده یاسر ترکی بودندی و با این همه هر چه می کاشت درو نمی کرد .

 گویند در مسابقات جام جهانی روی هلند شرط بندی نموده بود و چون تیکی تاکا هلند را از میان برد ، خمی به ابرو آورده و گفت : « من روی اسپانیا شرط همی بر بستمی » - دوستان و آشنایان چون این جمله بشنفتند ، همی بر خود پیچیدند و موی خود کندند و خود آتش زدند .

نقل است كه چون از دنیا برفت پس بر سنگ وی چونین نگاشتند: در این جا مردی آرمیده كه اگرچه تا ایلام برفت اما دست خالی برفت -  رحمه‌الله علیه-!
و نقل است كه چون سنگ قبرش در اثر مرور زمان خراب شد دوباره بر سنگ قبرش چونین نوشتند: در این جا مردی آرمیده كه یک تز خاطره انگیز با محمود حسینی داشت و  انجام دهنده دو بار اسباب کشی در یک روز بود و خورنده ایتبز و سپ و اتوکد بود و سالها ریاست کانون مهندسین استرالیا را بر عهده داشت و آنجا نیز محکوم به دیدار نعیمی و طهماسب و مانی بود  - رحمه‌الله علیه

 
تاریخ آخرین ویرایش:- -
جمعه 22 مرداد 1389-09:22 ق.ظ 

ازآنجا كه طبق آمارگیری اینجانبان ، لا اقل 4 شخص از شخوص این وبلاگ زاده ماه مردادند و از آنجا كه كلا مرداد ماه گل و بلبلی است و همرنگ گل خمرنگ دل ما بوده است و حسین پناهی عزیز هم دراین رابطه شعرهایی سروده اند و شهاب حسینی هم در ساخته دوست عزیزم ، سركار خانم تهمینه ، انس را به دو گروه مردادی و غیر مردادی تقسیم نمود ، كار ما نیز در این ماه شده است نوشتن وصف الاوصاف صافی .

امروز سالروز تولد دكتر بهزاد نعیمی است اما چه روی خوش كه هیچ خبر جالب و اینتراستینگی درباره او در این روزها به چاپ نمی رسد .  این روزها دكتر بهزاد را   تنبلی و بی حوصلگی و بی تفاوتی در بر گرفته است و همانطور كه مستحضرید او نه تنها در مراسم بزرگداشت دوست عزیزم ، بهروز وثوقی كه به همت علیرضا جون و اینا ترتیب داده شده بود ، شركت نكرد  بلكه در جلسات همین وبلاگ هم پیدایش نمی شود . اگر بر این گفته پاك و ناب اینجانب تردیدی در دل دارید كنترل بنمایید كه آخرین متن ایشان در این سایت در چه زمانی بوده است .  در ضمن خبر رسیده است كه پیش تولید فیلم سوم ایشان نیز علی ایحال به عقب افتاده و فی الحال مشخص نیست كه قرار است چه حركتی از ایشان سر بزند . گرچه خود ایشان معتقدند كه در حال حاضر مشغول انجام كاری كم زحمت و پر بازده می باشند .

توجه به همه موارد ذكر شده از اهمیت فراوانی برخوردار است . بعنوان مثال درحالیكه تمام دوستان نزدیك ما همچون اسفندیار منفردزاده ، پرویز صیاد ، داریوش اقبالی ، شهیار قنبری ، مسعود اسداللهی ، ابراهیم حامدی ، گوگوش آتشین ، اردلان سرفراز ، ایرج جنتی عطایی و دیگران در مراسم شب نشینی بهروز جان عزیز حضور داشتند ، جای ایشان واقعا خالی می نمود . بعلاوه ؛ بعد از دو فیلم اولی كه ایشان تابحال ساخته است ، كاملا طبیعی و نچرال است كه همه عالم هنر و غیر هنر بی صبرانه و عینهو آدمهای شاشو ؛ منتظر شروع فیلمبردازی سومین اثر این مرد بزرگ باشند . فیلم اول را بخاطر دارید ؟ ، غوغایی بود در سالن ، اسمش دقیق بخاطرم نیست ولی بیاد دارم كه شب هنگام خواب را ازچشمانم ربوده بود . سرم گیجی ویجی می رفت ، انگشتانم همینطوری در دهانم مانده بود ، الان هم كه حرفش را می زنم موهای دستم سیخ سیخی ایستاده اند . ( گمون كنم اسمش رهایی بود و در مورد خودكشی و اینا بود )

فیلم دوم نیز كه دیگر نیاز به توضیح ندارد . هر 10 سال نهایتا دو فیلم وجود دارد كه همه آنرا می بینند ؛ در دهه 30 ولگرد بود ، در دهه چهل گنج قارون و سپس قیصر . در دهه پنجاه كندو و سوته دلان  ، دهه 60 مادر و كمال الملك ؛ دهه 70 طعم گیلاس و مرد عوضی و در دهه حاضر مارمولك و آپارتمان كذایی و آكادمی افلاطون .

از همه جای این فیلم آكادمی افلاطون هویدا بود كه مردی اقیانوس دل آنرا بساخته است و توانسته است كه بخوبی یك لشكر بازیگر حرفه ای را هدایت كند . كار كارگردان بشكلی اعجاب آور بود كه كمتر كسی در سالن ، پرویز صیاد و ناصر ملك مطیعی و بهروز وثوقی و خسرو شكیبایی و تام هنكس و عزت الله انتظامی را زیر بار آن گریم سهمگین بجا می آورد  و كمتر كسی متوجه شد كه بهزاد نعیمی و بهزاد خانی در فیلم نقش های فرعی داشتند .

باری ، در طی این دوران تنبلی ، ساعات بیداری و خواب ایشان ؛ به 8 صبح و 1 نیمه شب منتقل گشته و گفتنی است كه صبح ها ساعت 4 با ترس و لرز فراوان منزل را به قصد نرمش صبحگاهی ترك می كنند و ساعت 5:30 بازمیگردند و  نیاز به گفتن ندارد كه این ترس و لرز از برای ترور و اینا نیست و همگان بر این موضوع واقفند كه ایشان را این موارد ، در سایه است و ترس و لرزها از برای چیز دیگری است .

اینجانب سعی نمودم كه در این متن ، به اطلاع همه دوستانی كه از روز بهروز وثوقی تا بحال برای ما نامه نوشته بودند ، برسانم كه ایشان سالم و سرحال بوده و جای نگرانی وجود ندارد ، همچنین از طرف همه دوستان از بارگاه الهی صد و بیست و سومین سالگرد همه دوستان نام برده را تقاضامندیم .

بالتمام یا همان ده اند

مهرداد نعیمی 
تاریخ آخرین ویرایش:- -
سه شنبه 19 مرداد 1389-09:25 ق.ظ"من پارسا رستگار و همكارانم امروز به مناسبت سالگرد تولد یكی از بزرگان عالم هنر و ادبیات ایران زمین ، تمام برنامه های دیگه مونو كنسل كردیم و وقت امروز برنامه نوبت ما ها ها رو به این عزیز اختصاص می دیم و هر كی خواست می تونه تماس بده یا اس ام اس بگیره و نظرشو درباره هنرمند بزرگ و تكرار نشدنی ، "محمد اسكندری" ، كه گویا در عالم زلزله و اینا هم تبحراتی داره ، بگه .

همكارم خانم پونه ، متاسفانه امروز مونده خونه ، و قصد داره خونه بمونه ، اما قول داده دونه دونه ، ایمیل هارو برامون بخونه . خوب خوشبختانه اولین تماس برقرار شد. امیر كاشانی از طرفهای بیمارستان امام حسین تماس گرفتن ، خوب امیر جون نظرت در مورد این بزرگ مرد چیه ؟ "

امیر كاشانی : "سلام ، والله به نظر من محمد بچه خوبیه ، درسته كه یجورایی آزار دهنده طرفدار پرسپولیسه و درسته كه از اون قاطرخونهای درجه یك دانشگاه بوده و درسته كه خودشو خیلی خوش تیپ به حساب می یاره و بازم حقیقت داره كه یجورایی از اجنبی ها خوشش می یاد ولی فیلماشونو نمی بینه چون حوصله زیرنویس نداره و اینم راسته كه در مورد مسائل شخصیش مثل قسمت های مهم روابطش با GF اش چیزی بروز نمی ده و بازم درسته كه قلیون می كشه و خیلی هم طرفدار سروش صحت نیست و حتی پوریا پورسرخ و نیوشا ضیغمی رو به بقیه بازیگرا ترجیح می ده و از همه بدتر اینكه شایعاتی كه می گن رابطه اش با افشین قطبی و علی كریمی و اینا بد شده ؛ واقعیت داره ، اما واقعا پسر خوبیه ، بالاخره ما یجورایی فامیل حساب می شیم "

"ممنون امیر جون ؛ از صدات به نظر می یومد كه خیلی لاغر شدی ، به خودت برس امیر جون ، خوب الان پونه جون می خواد برامون چند تا SMS و Email   بخونه "

پونه :" اس ام اس و ایمیل های زیادی از سراسر دنیا برامون ارسال شده ، خواهر زاده از طرفای خیابون گلبرگ  نوشته :"دایی جون فقط وقتایی كه عصبیه ، دوستش ندارم ، تازه پول تو جیبی هم به ما نمی ده ، آخر شب دعوامونم می كنه "

  لئوناردو از هالیوود می گه : " بازی محمد رو در فیلم آپارتمان كذایی دیدم ، صد برابر بهتر از بازی من تو فیلم دارو دسته های نیویوركی بود ؛ حقا كه فیلم آپارتمان كذایی كارگردان درست درمون و كاركشته ای داشته "

بهزاد از كرج تو ایمیلی كه داده نوشته :" مردی با غرور و هوش زیاد ؛ نگاهی عمیق به عمق ، حركات سر زیاد برای تاكید در پایان صحبت ؛ جانشین بحق خسرو شكیبایی در هامون ، جایگزینی خوب برای جك لمون فقید و در یك كلام جالب "

آقا امیدوار از ساختمون فولاد گفته :" به جای این حرفا بچسب به پایان نامه ات ، در ضمن من پایان نامه آقای بازگرد رو نگه داشتم واسه تو تا مقاله ازش دربیاری ، راستی با این نعیمی هم نگرد "

میلاد از هلند می گه :" بازی اش تو سكانس مقابل رضا نوروزی خوب بود ولی تو سكانس تست هامون تند و بی احساس دیالوگ گفت "

مموت زمانی هم از دروازه شمیران نوشته :" زیاد ازش خوشم نمی یاد چون اونم زیاد از من خوشش نمی یاد ، كلا من خوشم نمی یاد كه یكی از من خوشش نیاد ، خیلی باید از من خوشش بیاد تا من یكم ازش خوشم بیاد ، گرچه خوش اومدنم دل خوش می خواد اما من خوشم می یاد كه با وجودیكه از من خوشش نمی یاد تا حالا تو پر و پای من نپیچیده ، حالا اگه از من خوش خوشانش بود منم خوشم می یومد كه خوشم بیاد كه اونم خوشش بیاد ، اما كلا خوش و خوشحاله "

راستی سروش صحت هم درمورد محمد اسكندری چنین نوشته :" واقعا عالی ؛ چاكرشم ؛ من هزار بار گفتم صدبار دیگه هم می گم ، تموم حرفایی كه من می زنم مثل تموم حرفام استثناء داره ؛ اما این پسر استثناء نداره ؛ حالا اینایی كه من می گم رو جایی بازگو نكنین و تو برنامه هم نخونین ، چون به هر حال ما با هم همكاریم و سلام و علیك داریم "

مهسا از همون ورا میگه :" من یه موقعی حوصله داشتم و به محمد موزیك های جدید می دادم ، علی اصحابی ، چاوشی ، هنگامه ، مجید خره ، فرزاد فرزین و اینا ، اما به هیچ كدوم گوش نمی داد ، پسر لوس و با تربیتیه ، من كه نمی فهمم چرا اصلا به این پسر نمی خوره اصلیتش كرد باشه "

یه آقایی به اسم محمود محمودیان هم كه دوست نداره اسمشو بگیم نوشته :" من بالاخره تونستم شاگرد اولی رو از محمد تو دوران دانشگاه بگیرم ، حالا كاری نداریم كه چجور اینكارو كردم ولی الان خوشحالم "

رضا نوروزی هم در یك مقاله طولانی و پر شور و زیبا و جانانه و باحال و دوست داشتنی واسه ما نوشتن :" پسر خوبیه "

خوب قبل از اینكه ایمیل آخر رو بخونم ؛ نظرسنجی برنامه رو پارمیدا جون می خونه :

پارمیدا :" لطفا برای ما بگید كدوم یكی از این 6 نفر بزرگترین بازیگر قرن معاصر ایرانه  ؟

محمد اسكندری ؛ سروش صحت ؛ رضا عطاران ؛ عزت الله انتطامی ؛ بهروز وثوقی ؛ پرویز پرستویی

پونه :" ایمیل آخر از خانوم جوونیه كه نخواستن اسمشون فاش بشه و میگن :" من یه پرنده ام ، آرزو دارم تو بالم باشی ، من یه خونه تنگ و تاریكم ، كاشكی تو بیای چراغم باشی " ......... به به ، ایشون حتما دوست دختر ایشون بودن ، بهشون تبریك می گم ، خوش به حالشون "

"ممنون پونه جون ، مثل اینكه شما هم عاشق محمد اسكندری هستی ، در این آخر برنامه به تلفن آقا دایی از پرسپولیس گوش می دیم :
آقا دایی :" ببخشید ، ببخشیدا ، شما تو این برنامه اصلا به هیچ كدوم از وجوه شخصیتی این آدم بزرگ نپرداختین، من معذرت می خوام اما اصلا به جزء یه مشت مزخرف چی گفتین ؟ ؛ نه، جواب منو بدین ، كدوم وجه هنری و علمی اسكندری رو نام بردین ؟ ، كدوم یكی از كارهای علمی ، پژوهشی ، محاسباتی این آقا رو توضیح دادین ؟ ،  كدوم مقاله ...... ؟

"خوب دایی جون ، وقت برنامه ما تموم شده ، می دونم كه زمان كمی داشتیم ؛ خط ارتباطی ما و شما همچنان بازه ؛ و كسانی كه می خوان وارد این بحث بشن یا تو نظرسنجی شركت كنن می تونن از طریق وب سایت ما به آدرس www.Iranfilm2.Mihanblog.com  مراجعه كنن . من و پونه شما رو تا برنامه بعدی به خدا        می سپریم . "

    

 
تاریخ آخرین ویرایش:- -
چهارشنبه 6 مرداد 1389-11:21 ب.ظسلام به همه كسانی كه یه بار هم به سایت مزخرف ما نیومدن و اصلا خیلی باحال تر از اونی هستن كه بخوان به همچین جاهایی رفت و آمد داشته باشن .و سلام به همه كسانی كه یه بار به سایت ما اومدن و زود رفتن و نه تو نظر سنجی احمقانه ما شركت كردن و نه برامون نظری  گذاشتن . خیلی هم عالیه ، من به همتون افتخار می كنم .
اینم یه طنز كه پیشنهاد می كنم مثل همه اونای دیگه بهش نگاهی نندازید :
 ادامه مطلب

تاریخ آخرین ویرایش:- -
  • تعداد صفحات :2
  • 1  
  • 2  
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic